W sobotę 30 lipca w naszej gminnej miejscowości Mochnate odbyła się niezwykła impreza plenerowa Kupalle, znana w naszym regionie i organizowana w różnych miejscowościach.

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystym przejściem korowodu artystów spod świetlicy w Starym Berezowie, mile przywitanym przez mieszkańców wsi. Oprócz koncertu wielu wspaniałych zespołów, odbył się konkurs na najpiękniejszy wianek, którym głosami komisji został wianek z 74 słoneczników, a główni laureaci to Pani Ela Dymek i Lucyna Kojło.  Wszystkie prace były piękne i robione z sercem. Najpopularniejszym zwyczajem Nocy Kupały jest właśnie puszczanie ich na wodę. Wróżba ta przeznaczona jest dla panien i kawalerów, którzy czekają na wielką miłość. Na imprezie nie zabrakło też pokazu fajerwerków i zabawy tanecznej z zespołem. 

Dziękujemy serdecznie za liczne przybycie.