16 października 2022r. Wójt Gminy Hajnówka wraz z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Hajnówce zorganizował w Klubie Integracji Społecznej w Dubiczach Osocznych spotkanie integracyjne.
 
W programie spotkania odbyły się warsztaty plastyczne malowania toreb wielorazowych. Dzielnicowy gminy Hajnówka Pan Michał Kościuczuk przeprowadził pogadankę, pt. „Fałszywy telefon” poinformował uczestników jak nie dać się oszukać, czego unikać, jak reagować i gdzie szukać pomocy. W związku z okresem jesienno zimowym mieszkańcy otrzymali od dzielnicowego odblaski, aby czuli się bezpieczni na drodze po zmroku.
Ratownik medyczny Pan Marcin Smoktunowicz przedstawił mieszkańcom zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej powiedział, że pierwsza pomoc oznacza natychmiastową opiekę nad poszkodowanym lub osobą, która nagle zachorowała. Stosuje się ją możliwie jak najszybciej po wypadku lub wystąpieniu nagłej choroby. Pomoc udzielona jeszcze przed przyjazdem karetki może uratować życie albo pomóc w dojściu do zdrowia. Uczestnicy mieli możliwość ćwiczeń na fantomie.
Na koniec przeprowadzone zostały warsztaty kulinarne przez Panią Grażynę Sacharczuk przygotowała ona przepyszną babkę ziemniaczaną.
Serdecznie dziękujemy za przybycie i do zobaczenia.