W sobotę 13 maja 2017r. w Dubinach odbyła się MAJÓWKA w Gminnym Centrum Kultury w Dubinach.

Wójt Gminy Hajnówka – Lucyna Smoktunowicz powitała wszystkich mieszkańców Dubin oraz mieszkańców okolicznych miejscowości, którzy wzięli udział w imprezie. Następnie przedstawiła inicjatorów imprezy tj. radnych Gminy Hajnówka: Grażyna Sacharczuk, Monika Skiepko i Michał Owerczuk. Celem spotkania była aktywizacja mieszkańców do korzystania z placu zabaw oraz siłowni, które powstały z projektów zrealizowanych na terenie Dubin tj. w ramach projektu „Utworzenie Wioski Małego Osocznika” wybudowano plac zabaw na terenie Gminnego Centrum Kultury, a z projektu „Nestle porusza Polskę” zamontowano siłownię.

Przy grillu, ognisku, wspólnych rozmowach i zabawach brały udział dzieci i dorośli, którzy aktywnie spędzali czas korzystając m.in. z siłowni na wolnym powietrzu.

Warto podkreślić, że na Majówce czas płynął przy dźwiękach muzyki zespołu Lotos, który właśnie na imprezie wznowił po 41 latach swoją działalność.