wycieczka na tle parku wodnego

12 maja 2017 roku dzieci ze Szkoły Podstawowej w Nowokorninie wraz z częścią rodziców i nauczycieli szkoły udała się w jednodniową wycieczkę na Litwę do znanego ośrodka sanatoryjno - wypoczynkowego w Druskiennikach.

Wyjazd odbył się w ramach tegorocznego Szkolnego Dnia Dziecka i był doskonałą okazją do spędzenia czasu w gronie przyjaciół szkolnych ale przede wszystkim w gronie rodziny. Rzadko mamy możliwość poświęcić cały dzień dla naszych pociech, a w tym dniu niektórzy z nas mieli taką okazję. Ze szkoły w Nowokorninie wyruszyliśmy o godz.6.30 rano i choć szczególnie najmłodszym droga wydawała się długa to jednak minęła miło i przyjemnie z krótkim postojem na stacji benzynowej gdzie była możliwość do „pochłonięcia” pierwszej partii lodów -rodzice mocno nie oponowali- w końcu Dzień Dziecka.

Po przybyciu do Druskiennik z miejsca postojowego przeszliśmy spacerkiem przez most nad Niemnem do aquaparku gdzie wszyscy skorzystali z trzygodzinnych rozrywek na basenie wodnym. Dla większości najwięcej wrażeń dostarczyły zjazdy tunelami wodnymi. Przyjemny czas wodnych atrakcji na basenie szybko minął i należało z żalem opuścić ośrodek. Przy Aquaparku w Druskiennikach znajduje się kolejka linowa, która w eleganckich gondolach przewozi turystów ponad dachami tej urokliwej miejscowości, nad wierzchołkami drzew oraz nad majestatyczną wstęgą rzeki Niemen na kryty stok narciarski położony na brzegu rzeki. Z tej atrakcji także chętnie skorzystaliśmy. Na koniec był czas na spacer po Druskiennikach i zakupy szczególnie kolejnej porcji różnorakich lodów po konsumpcji, których udaliśmy się w drogę powrotną do Polski. Po przekroczeniu granicy zatrzymaliśmy się w zajeździe Morena na obiad po którym dość szybko powróciliśmy do naszych domów. Dziękując Dyrekcji Szkoły w Nowokorninie za możliwość zorganizowania tak pełnego atrakcji wyjazdu mamy nadzieję iż Dzień Dziecka roku 2017 będzie mile zapamiętany na długo.

Uczestnik wycieczki: ks. Jan Kazimiruk