2 września przy świetlicy w Lipinach po raz siódmy odbył się festyn Bulwafest, którego organizatorami byli Stowarzyszenie Krynica i wójt Gminy Hajnówka Pani Lucyna Smoktunowicz.

Mimo niesprzyjającej aury festyn zgromadził liczną publiczność, która mogła spróbować ziemniaczanego „kulesz” przygotowanego przez Pana Grzegorza Oniszczuka na kuchni polowej.  Stowarzyszenie Krynica przygotowało kilka konkursów dla dzieci  m.in. zbieranie ziemniaków, stwory z ziemniaka. Odbył się również turniej o puchar wójta Gminy  Hajnówka  w tarkowaniu ziemniaka.  Kilka rodzin mogło wziąć udział w  quescie  50 twarzy ziemniaka. Swoje stoiska zaprezentowały  wioski tematyczne regionu Puszczy Białowieskiej :  Lipiny wioska bulwy, Dubiny - wioska osocznika, Borysówka - wieś drewniana.  W czasie festynu nagrodzono również uczestników konkursu Jednego Wiersza "Bulwa rymy" zorganizowanego przez Stowarzyszenie Krynica i Gminne Centrum Kultury w Dubinach.  Zwycięzcami okazali się Hubert Dobosz i Patryk Wasiluk. Dodatkową atrakcją była możliwość  zapoznania się z różnymi odmianami ziemniaka prezentowanymi przez Centralę Nasienną w Nidzicy, która również przekazała ziemniaki  na potrawy serwowane podczas festynu.  Dodatkowo podczas festynu można było nabyć tacki degustacyjne z potrawami z ziemniaków, które przygotowali uczestnicy konkursu kulinarnego "Najsmaczniejsza potrawa z ziemniaka" .  Festyn to nie tylko degustacja potraw ale także przeżycia  duchowe - na początku zaprezentowała się grupa teatralna "Sztorm" z przedstawieniem "Jaś i Małgosia" w reżyserii Joanny Troc oraz grupa taneczna.  Wykonawców nagrodzono gromkimi brawami.  W tym roku na Bulwafest  gościliśmy zespół Miławica ze Świsłoczy, który zaprezentował piękne piosenki w języku białoruskim.  Goście z Białorusi przygotowali również kilka konkursów dla uczestników festynu.   W taneczny nastrój wszystkich wprowadziła Pani Ilona Wachowicz, której energetyczne wykonanie piosenek wzbudził zachwyt. Uczestnicy festynu mogli bawić się na dyskotece do późnych godzin wieczornych.