27  kwietnia 2017 roku , w Zespole Szkół w Dubinach, można było obejrzeć niecodzienny spektakl, promujący zdrowy styl życia.

Był on podsumowaniem projektu, realizowanego w kwietniu- miesiącu kultury zdrowotnej. Celem tego przedsięwzięcia było promowanie zdrowego stylu życia i wdrażanie do świadomego korzystania z produktów żywnościowych dostępnych na rynku.  Uczniowie mogli poznać  zasady właściwego odżywiania, dowiedzieć się do czego prowadzi  zła dieta i siedzący tryb życia, uświadomić sobie rolę higieny w profilaktyce zdrowotnej
W  aktorskie role, pod naszym kierunkiem wcielili się uczniowie klas: IV i V. W zabawny sposób starali się przekonać widzów, jak ważne jest dbanie o zdrowie i co warto robić, by tego zdrowia nie stracić. Poruszono nie tylko kwestie odżywiania, czy higieny, ale też przekonywano do tego, jak ważny jest ruch. Dlatego też częścią przedstawienia były: gra w piłkę, badmintona, taniec.  Tłem dla przedstawienia była bogata wystawa plakatów, propagujących ideę zdrowego odżywiania i mądrego kupowania.
Na koniec występu zaprezentowały się klasy : I i II szkoły podstawowej, przygotowane przez panią Beatę Markiewicz. W swoich piosenkach również promowali radość życia i kulturę fizyczną, jako drogę do zachowania zdrowia.

Autorzy: Monika Michaluk i Urszula Szaduja-Milko