9 maja 2022 r. to data, która niewątpliwie zapisze się w historii Gminy Hajnówka. Właśnie dziś miały miejsce pierwsze zajęcia w Domu Dziennego Pobytu w Nowoberezowie. Powstanie tej placówki stanowi ważny krok w działaniach Gminy, a zarazem jest ukłonem w stronę jej mieszkańców. Ośrodek, który z dniem dzisiejszym rozpoczyna funkcjonowanie, zapewni swoim podopiecznym  nie tylko fachową pomoc specjalistów, ale też ich aktywizację w sferze fizycznej, intelektualnej oraz społecznej. Będzie to zatem miejsce, w którym osoby niesamodzielne znajdą faktyczne wsparcie w codziennej egzystencji.

Pierwsze warsztaty tworzenia wiosennych wianków przeprowadziła Pani Dorota Ginsz, był czas na odpoczynek przed zajęciami  rehabilitacyjnymi. A później wspólna herbata przy pysznym cieście zrobionym wspólnie z Ewą Maciejuk opiekunką Domu Dziennego Pobytu w Nowoberezowie.