Od poniedziałku w DDP w Nowoberezowie odbywają się zajęcia manualne, to doskonała forma organizacji wolnego czasu. W ten sposób można połączyć przyjemne z pożytecznym - tworzenie ciekawych i niepowtarzalnych rzeczy, a także pracę nad koncentracją oraz skupieniem się. Wspólne stworzenie "dzbanuszków na polne kwiatuszki" rozpoczęte!!!. Zajęcia manualne dla osób starszych nie wymagają wielkich umiejętności oraz zdolności manualnych, są doskonałą okazją do stworzenia upominków dla najbliższych, a także do ozdobienia domu.

 

Od początku lipca 2022 roku w Domu Dziennego Pobytu w Nowoberezowie nasi uczestnicy spędzają miło czas przy grach stolikowych (rozwiązywaniu łamigłówek, układaniu puzzli). Ta aktywność angażuje obie półkule, a przy okazji uczy skupienia oraz cierpliwości, które pomogą seniorom w życiu codziennym. Po zajęciach relaksacyjnych był czas na warsztaty kulinarne przeprowadzone przez opiekunkę DDP na najlepszy bigos z dawnych przepisów Naszych seniorów.

 

UWAGA!!! Przypominamy że nadal trwa nabór uczestników do DDP w Nowoberezowie. Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Hajnówka!!!

 

Dom Dziennego Pobytu w Nowoberezowie jest ośrodkiem wsparcia dziennego dla osób starszych. Placówka jest miejscem dla emerytów i rencistów. Warunkiem uczestnictwa jest ukończony 60 rok życia oraz zachowana sprawność psychiczna do samodzielnego funkcjonowania. Uczestnik może poruszać się przy pomocy drobnego sprzętu wspomagającego sprawność fizyczną (np. kula łokciowa, laska).

W dniu 11 maja 2022 roku uczestnicy mieli  możliwość przygotować w formie warsztatów kulinarnych zupę z pokrzywy majowej;)  oraz babkę ziemniaczaną, po czym odpocząć na świeżym powietrzu. Podopieczni biesiadowali, spacerowali, integrowali się. Spędzali aktywnie czas słuchając muzyki. Świeże powietrze i pozytywnie wpłynęły na samopoczucie seniorów.

Facebook GOPS w Hajnówce : https://www.facebook.com/profile.php?id=100081189915906

strona www:  https://samorzad.gov.pl/web/gops-hajnowka