Gmina Hajnówka zaprasza do udziału w Konkursie Drzewo Roku 2021. Udział w konkursie polega na oddaniu głosu na wybrane drzewa zlokalizowane na terenie naszego kraju. Nasz region reprezentuje Dąb Dunin zwany też Strażnikiem Puszczy.

Zlokalizowany jest w miejscowości Przybudki (gmina Narew, woj. podlaskie). Jest to dąb szypułkowy, wiek ok. 400 lat, wys. 13 m, obwód ok. 700 cm, pomnik przyrody. Do konkursu został zgłoszony przez Tomasza Niechodę i Agnieszkę Aleksiejczuk z Lublina.

Zgodnie z regulaminem konkursu głosowanie na Drzewo Roku 2021 trwa przez cały czerwiec.

Zwycięzca konkursu co roku reprezentuje Polskę w konkursie europejskim Tree of the Year.

 

Na Dąb Dunin zwany też Strażnikiem Puszczy oddać swój głos można pod adresem https://www.drzeworoku.pl/        

                                                                                                        dunin