Białystok, 28 czerwca 2021 r.

INFORMACJA PRASOWA

Codzienne połączenia POLREGIO nad Zalew Siemianówka

POLREGIO na zamówienie Zarządu Województwa Podlaskiego uruchomi od 1 lipca 2021 r. codzienne połączenia kolejowe do stacji Siemianówka. Dodatkowym udogodnieniem będzie autobus dowozowy na plażę w Rudni nad Zalewem Siemianówka.

 

Od 1 lipca do końca sierpnia będzie możliwość dojazdu pociągiem POLREGIO nad Zalew Siemianówka, jeden z największych wodnych akwenów regionu. Zarząd Województwa Podlaskiego zdecydował o reaktywacji codziennych połączeń kolejowych na tej linii. Na niemal 26-kilometrowej trasie pociągi będą się zatrzymywać na stacjach Hajnówka, Narewka i Siemianówka.

Pociągi będą kursowały w relacjach:

- Białystok (odj. 9:10) – Siemianówka (przyj. 11:07)

- Czeremcha (odj. 13:01) – Siemianówka (przyj. 14:07)

- Siemianówka (odj. 11:25) – Czeremcha (przyj. 12:37)

- Siemianówka (odj. 14:35) – Hajnówka (przyj. 15:00)

 

Pociągi kursujące w relacjach do/z Siemianówki będą skomunikowane na stacji Hajnówka z innymi połączeniami kolejowymi, m.in. z pociągami REGIO w/z kierunku: Bielska Podlaskiego, Białegostoku, Siedlec, a także dalekobieżnym pociągiem TLK do Gdyni Głównej (przez Białystok, Ełk, Olsztyn).

 

Autobus dowozowy na plażę w Rudni nad Zalewem Siemianówka!

Uwzględniając sezonowy charakter pociągów w relacjach do/ze stacji Siemianówka, POLREGIO przygotowało dla podróżnych dodatkowe udogodnienie. W ramach biletu zakupionego na przejazd pociągiem, zainteresowani pasażerowie będą mogli skorzystać z bezpośredniego autobusu dowozowego na niezwykle atrakcyjną plażę położoną w miejscowości Rudnia (koło Bondar) nad Zalewem Siemianówka. Odjazd autobusu sprzed stacji kolejowej Siemianówka zaplanowano o godzinie 11:15, po przyjeździe pociągu REGIO z Białegostoku (przez Hajnówkę) o godzinie 11:07. Powrotny autobus odjedzie sprzed plaży w Rudni o godzinie 14:05 i dowiezie Podróżnych na pociąg REGIO do Hajnówki odjeżdżający ze stacji Siemianówka o godzinie 14:35. Na stacji Hajnówka zaplanowano dogodne skomunikowania na pociągi REGIO do Siedlec i Białegostoku.

Na trasie Czeremcha - Hajnówka - Siemianówka funkcjonuje promocyjna oferta „Połączenie w dobrej cenie”. Dzięki temu ceny biletów na przejazd są niemal o połowę tańsze niż w taryfie podstawowej POLEGIO. Przypominamy, że są honorowane ustawowe uprawnienia do ulg na przejazd koleją.

Relacja przejazdu

Cena biletu jednorazowego [zł]

normalny

uczeń (37%)

student (51%)

Hajnówka

Siemianówka

5,00

3,15

2,45

Hajnówka

Narewka

4,00

2,52

1,96

Czeremcha

Siemianówka

9,00

5,67

4,41

Czeremcha

Narewka

8,50

5,35

4,16

Narewka

Siemianówka

2,50

1,57

1,22

 

Amatorzy turystyki rowerowej, za 7 zł (niezależnie od odległości) mają możliwość przewozu w naszych pojazdach swoich jednośladów. Rower złożony można przewozić, jako bagaż – w cenie biletu na przejazd.

Bilety są dostępne w kasach biletowych, w automatach biletowych (w pojazdach), poprzez własny system sprzedaży przewoźnika pod adresem polregio.pl oraz w aplikacji mobilnej POLREGIO. Na wszystkich stacjach poza stacją Białystok, bilety można też kupić w pociągu po zgłoszeniu się do obsługi, bez żadnych dodatkowych opłat.

Zachęcamy do skorzystania z naszych propozycji i życzymy udanych wyjazdów z POLREGIO.

 

***

Jesteśmy największym przewoźnikiem pasażerskim w Polsce. Codziennie uruchamiamy ok. 1500 pociągów zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie, które zatrzymują się na ponad 1900 stacjach w całym kraju. Dzięki dynamicznemu rozwojowi spółki w ostatnich latach z naszych usług skorzystało blisko 72 mln pasażerów rocznie. Nasz udział w rynku kolejowych przewozów pasażerskich przedkłada się na wysoką konkurencyjność wykonanej pracy i utrzymuje się na poziomie 27%.

                                                                                                      

Podlaski Zakład POLREGIO

tel. +48  782 452 693

 

Rozkład jazdy pociągów (Białystok) Czeremcha_Hajnówka - Siemianówka (ważny 1.VII - 28.VIII) - do pobrania

 

polregio rozkład