KOMUNIKAT

Szanowni Mieszkańcy

                Instytut Ochrony środowiska – Państwowy Instytut Badawczy w ramach realizacji projektu Białowieża Forest jest realizatorem „Wykonania zintegrowanego planu zarządzania dla Obiektu Światowego Dziedzictwa Puszcza Białowieska”. Jest to bardzo ważny dokument, który będzie kształtował przyszłość rozwoju regionu Puszczy Białowieskiej i życia jego mieszkańców.

                Od września 2022 r. trwają spotkania organizowane przez Instytut Ochrony środowiska w ramach tego projektu, o których można dowiedzieć się na stronie internetowej https://ios.edu.pl/bialowieza-forest/). Prace nad przygotowaniem dokumentu trwają.  

                W dniu 28.12.2022 r. odbyło się spotkanie podsumowujące efekty warsztatu terenowego pt. „Strefowanie w Puszczy Białowieskiej". Strefowanie jest jednym z elementów planu zarządzania dla Obiektu Światowego Dziedzictwa Puszcza Białowieska.

                Zachęcamy Państwa do zapoznania się z przebiegiem spotkania, podczas którego uczestnicy sformułowali wnioski dotyczące nie tylko strefowania w Puszczy Białowieskiej, ale również innych zagadnień związanych z funkcjonowaniem i życiem mieszkańców w sąsiedztwie Obiektu Światowego Dziedzictwa Puszcza Białowieska.

                Na tym etapie prac możliwe jest zgłaszanie uwag do planu zarządzania dla Obiektu Światowego Dziedzictwa Puszcza Białowieska, uwzględniając zapisy dokumentów renominacyjnych.

               Zachęcam Państwa do zapoznania się z prezentacją i relacją z przebiegu spotkania w dniu 28.12.2022, które można znaleźć pod linkami: https://ios.edu.pl/aktualnosci-bf/bialowieza-forest-podsumowanie-warsztatu-nt-strefowanie-w-puszczy-bialowieskiej/

                Proszę o przygotowanie wniosków i przesłanie ich na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 20.01.2023 r. Zostaną one następnie  przekazane do Instytutu Ochrony środowiska – Państwowy Instytut Badawczy. 

                                                                                                              Wójt Gminy Hajnówka